žena so štítom

Test na sexuálne prenosné ochorenia

Test na sexuálne prenosné ochorenia dokáže detegovať najčastejšie ochorenia prenášané sexuálnym kontaktom.

Vďaka vysoko citlivej PCR metóde dokážeme zistiť prítomnosť 7 najfrekventovanejších mikroorganizmov, ktoré spôsobujú infekcie urogenitálneho traktu.

Ide o ochorenia ako chlamýdie, kvapavka, trichomoniáza a infekcie vyvolané ureaplazmami a mykoplazmami.

Cena
79,90 €
Možnosti platby
Vyberte miesto testovania
Objednať sa

Informácie o teste na sexuálne prenosné ochorenia

 • Test spoľahlivo deteguje prítomnosť 7 sexuálne prenosných mikroorganizmov.
 • PCR je vysoko citlivá metóda, ktorá umožňuje zachytiť aj veľmi malý počet baktérií vo vzorke.
 • Na vyhotovenie testu je potrebná vzorka moču.
 • Výsledok dostanete ako email aj SMS.
 • Výsledok je súčasťou certifikátu, ktorý navyše obsahuje zrozumiteľnú interpretáciu vášho výsledku a odporúčania, čo robiť ďalej.
 • Zaručujeme maximálnu diskrétnosť.
 • Test je vhodný pre osoby od 15 rokov.

Aké parametre sledujeme?

Testovaním zisťujeme prítomnosť najčastejších sexuálne prenosných baktérií a prvokov.

 • Chlamydia trachomatis (chlamýdie)
 • Neisseria gonorrhea (kvapavka)
 • Trichomonas vaginalis (trichomoniáza)
 • Ureaplasma Urealyticum (infekcia vyvolaná ureaplazmou)
 • Ureaplasma parvum (infekcia vyvolaná ureaplazmou)
 • Mycoplasma hominis (infekcia vyvolaná mykoplazmou)
 • Mycoplasma genitalium (infekcia vyvolaná mykoplazmou)

Ako odobrať vzorku?

Na testovanie sexuálne prenosných ochorení odporúčame odobrať prvý prúd ranného moču. V ňom sa nachádza najviac mikroorganizmov, ktoré v teste sledujeme. V prípade iného ako ranného moču by ste nemali močiť aspoň 4 hodiny pred odberom.

Moč sa odoberá do sterilnej skúmavky v objeme 10 až 20 ml. Takúto skúmavku si zakúpite v lekárni. Vzorku až do odovzdania uchovávajte v chladničke. Takto uchovaná vydrží 3 dni.

Ako prebieha testovanie?

Po zarezervovaní termínu online sa dostavte na vami vybrané odberné miesto a prineste vzorku moču. Celý proces je rýchly a diskrétny.

 • Registrácia

  1. krok

  Po príchode na odberné miesto sa zaregistrujete (pripravte si občiansky preukaz alebo ID registrácie).

 • Odovzdanie vzorky

  2. krok

  Následne odovzdáte zdravotníkovi vzorku moču, ktorú ste si vopred odobrali doma.

 • Výsledok

  3. krok

  Do 24 hodín vám príde SMS a email s výsledkom testu vo forme certifikátu.

 • Ďalšie kroky

  4. krok

  Súčasťou certifikátu je aj zrozumiteľná interpretácia a ďalšie odporúčané kroky.

Vyberte miesto testovania
Objednať sa

Zistite viac o sexuálne prenosných ochoreniach

Sexuálne prenosné ochorenia (známe aj ako sexuálne prenosné infekcie) sa šíria z jednej osoby na druhú počas pohlavného styku, ale aj počas orálneho či análneho sexu. Taktiež sa môžu prenášať počas pôrodu z matky na dieťa.

Tieto infekcie sú pomerne rozšírené a mnoho ľudí ich prenáša bez príznakov. Avšak neliečené môžu prejsť do závažných komplikácií a spôsobiť zdravotné problémy.

Na pozore by mali byť najmä tehotné ženy, pretože ak sa takéto ochorenie prenesie pôrodom na dieťa, jeho mladý organizmus bude znášať tieto infekcie ešte horšie a hrozí vážne zdravotné riziko.

Základom je preto účinná prevencia, ktorá vás ochráni pred sexuálne prenosnými ochoreniami. Navyše sa môžete nechať aj komplexne a diskrétne otestovať a mať tak istotu, že ste zdraví.

Ešte viac informácií o sexuálne prenosných ochoreniach si prečítate na tejto podstránke.

Často kladené otázky

Pre mesto Bratislava je platba možná len platobnou kartou online v poslednom kroku rezervácie termínu testovania. Pre ostatné odberné miesta sú, okrem platby kartou, možnosti platby uvedené na webe po kliknutí na konkrétnu lokalitu.

V potvrdzovacom emaile je možnosť zrušiť rezerváciu. Zrušiť rezerváciu máte možnosť do termínu vášho testovania. Po zrušení rezervácie vám bude vystavený promokód v rovnakej hodnote ako zakúpený test, ktorý viete použiť vy alebo iná osoba na nové testovanie. Kód viete uplatniť aj pri objednávke na iný drahší test, zľava sa vám automaticky odpočíta. Promokód má platnosť 3 mesiace od jeho vystavenia.

Po zrušení rezervácie vám bude vystavený promokód v rovnakej hodnote ako vami zakúpený test, ktorý viete použiť vy alebo iná osoba na nové testovanie. Kód viete uplatniť aj pri objednávke na iný drahší test, zľava sa vám automaticky odpočíta. Promokód má platnosť 3 mesiace od jeho vystavenia.

Ak potrebujete zmeniť čas v rámci toho istého dňa, nie je potrebná žiadna zmena. Môžete prísť aj v neskoršom (skoršom) čase v daný deň. V prípade neskoršieho príchodu potrebné na mieste počkať, kým sa otestujú ľudia, ktorí majú časovú rezerváciu na konkrétny čas (spravidla pár minút). Taktiež do hodiny pred testovaním si viete sami zmeniť termín prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom emaile o rezervácii.

Áno. Až do vášho termínu si viete sami zmeniť dátum a čas prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom emaile o rezervácii. Ak potrebujete posunúť rezerváciu po tejto lehote, kontaktujte, prosím, našu infolinku +421 2/222 005 42 alebo napíšte na info@novuma.com.

O zmene termínu nás informujte najneskôr do konca dňa, na kedy máte termín. O zmenu nežiadajte zdravotníkov na odbernom mieste, ale telefonicky či emailom.

Ak ste zadali zlý email, telefónne číslo alebo iný osobný údaj, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky +421 2/222 005 42 alebo na info@novuma.com. Personál na odbernom mieste nevie vykonať takúto zmenu. Do hodiny pred testovaním si však viete sami upraviť údaje prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom emaile o rezervácii.

Áno, niektoré testy sú vhodné aj pre deti. V popise každého produktu je uvedená informácia o tom, či je vami zvolený test v hodný aj pre osobu pod 18 rokov.

Pri všetkých testovaných klientoch pod 18 rokov je pri vytváraní rezervácie nevyhnutné vyplniť údaje zákonného zástupcu, ktorý je povinný sprevádzať maloletého na testovanie.

Na výsledky nie je potrebné čakať. Výsledok testu vám príde v rámci garantovaného času (informáciu nájdete na podstránke testu) vo forme PDF na vami zvolený email a aj ako upozornenie v SMS.

V prípade, ak vám neprišiel email do garantovaného času, skontrolujte si, prosím, váš SPAM priečinok.

Ak ste výsledok nenašli ani tam, kontaktujte našu infolinku +421 2/222 005 42 alebo napíšte na info@novuma.com.

avatars

Máte otázky?

Zavolajte nám kedykoľvek počas pracovnej doby (po – pia, 8:00 – 12:00) a radi vám poradíme.

+421 2/222 005 42